see-ptea-banner

Για να δείτε τις λίστες των επιλεχθέντων για όλους τους κύκλους και για τις 3 πόλεις πατήστε εδώ... Παρακαλούμε θερμά επιβεβαιώστε τη συμμετοχή σας στο email του προγράμματος (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) το αργότερο μέχρι 29/12/2014.
Επίσης παρακαλείσθε να αποστείλετε τα απαραίτητα δικαιολογητικά (δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένα) που επιβεβαιώνουν τα αναφερόμενα προσόντα στην αίτησή σας, το αργότερο μέχρι 5/1/2015 (με σφραγίδα ταχυδρομείου).
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τα δικαιολογητικά τους:

• Μέσω e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα: Δικαιολογητικά Συμμετοχής στο Πρόγραμμα Δια Βίου Εκπαίδευσης – ΠΕΓΑ «Πολιτισμός/Ειδική Αγωγή».
  • Μέσω ταχυδρομείου με συστημένη επιστολή στη Γραμματεία του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής, Αργοναυτών και Φιλελλήνων, Βόλος, ΤΚ. 38221, Υπόψη καθ. Β. Αργυρόπουλου), με την ένδειξη «Δικαιολογητικά Συμμετοχής Πρόγραμμα Δια Βίου Εκπαίδευσης – ΠΕΓΑ Πολιτισμός/Ειδική Αγωγή».

Η Γραμματεία του προγράμματος

Τηλέφωνο/Fax: 24210 - 74872

Τρίτη και Πέμπτη και ώρες 11.00 π.μ. έως 14.00 μ.μ.

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συγκρότημα Παπαστράτου, 2ος όροφος, Νέο κτίριο, Γραφείο 19, Αργοναυτών και Φιλελλήνων, Βόλος 38221

Συνέδριο

«Πολιτισμός και Ειδική Αγωγή»

Βόλος, 23 -24 Οκτωβρίου 2015

Αμφιθέατρο "Κορδάτος"

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Ξεκινήστε!

start

Για να δείτε τι πρεπει να κάνετε για να μπείτε στο Πρόγραμμα "Πολιτισμός / Ειδική Αγωγή" διαβάστε την πρόσκληση ενδιαφέροντος, ενημερωθείτε με τους όρους συμμετοχής, κατεβάστε - συμπληρώστε την αίτηση και στείλτε τη στη Γραμματεία του προγράμματος

Μαθήματα

Lessons Το Πρόγραμμα είναι διάρκειας 150 ωρών και θα υλοποιηθεί σε δύο κύκλους των τριών τμημάτων στο Βόλο, τη Θεσσαλονίκη και την Αθήνα. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται Σαββατοκύριακα. Ο 1ος κύκλος είναι από 24 Ιανουαρίου 2015 έως 28 Μαρτίου 2015 και ο 2ος κύκλος από 25 Απριλίου 2015 έως 4 Ιουλίου 2015

Το παρόν πρόγραμμα έχει συγχρηματοδοτηθεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) και από εθνικούς πόρους μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου Αναφοράς (ΕΣΠΑ).